Ferhat Yıldırım

Ferhat Yıldırım

Bir hasret sona erdi ve utanç geride kaldı

Herkes Ayasofya ile alakalı kilise camiye çevriliyor, fetihten sonra cami oldu neden kapatıldı, şimdi açıldı ama açmasaymıydık, açtık ve bu bizim gücümüzdür sözlerini söyledi durdu.
Bir hasret sona erdi ve utanç geride kaldı

Esas bir hakikati ve en önemlisini ise herkes ile herkesim görmezden geldi.

Osmanlı, İstanbul'un fethinden sonra Ayasofya’ya birçok yapı eklemiş ve yapılan türbeler, hamam, kütüphane ve sebiliyle bir Osmanlı külliyesine çevirmiştir.

86 yıldır Müslümanlar olarak bizler Osmanlı Külliyesi Ayasofya’nın kullanımımıza açılmasını bekledik ve bilet alarak içeri girmekten her zaman utanç duyduk.

Bir hasret sona ermiş ve utanılan günler artık geride kalmıştır. 10 Temmuz danıştay kararı ile 24 Temmuz’da kılınan Cuma namazı ümmet tarafından sevinçle karşılanmıştır. Ayasofya’ya biletle girmek yerine abdest ile girmeyi isteyenlerin hayallerini gerçekleştirmede emeği olanlara, bu durumu tesis kılanlara teşekkürler…

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Gün Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Yorum Yazın