Bahar Öztan

Bahar Öztan

Hakkında

11 Ağustos 1955 İskenderun doğumlu olup, İstanbul'da büyümüştür. Elidor Reklamıyla ilk kez ekranlarda gördüğümüz sanatçı, sayısız reklam filminde yer almıştır. Reklam filmlerinden sonra halkın dilinde Gamzeli Güzel olarak tanınmaya başladı. Dönemin ilgi gören fotoromanlarında da büyük beğeni topladı. Bunlardan bazıları, Çarli'nin Melekleri ve Barış Manço ile birlikte yer aldığı fotoromanlardır. Herkesin beğenisini kazanan Bahar Öztan'ın film yapımcıları tarafından dikkat çekmesi de çok zaman almadı. Kısa süre sonra, Şaşkın Milyoner filmiyle sinema hayatına başladı. Bahar Öztan, Yeşilçam'ın Gamzeli Güzel lakaplı en önemli oyuncularından biri olmuştur.

Sürekli sahne teklifi almaya başlayan sanatçı, 1987 yılında ilk kez İzmir Fuarı'nda Bülent Ersoy'la halk konserlerinde ve Seda Sayan'la çalışmaya başladı. O günden itibaren, yurtiçi & yurtdışı sahne çalışmalarını sürdürdü.

1991 yılında Bodrum Yalıkavak butik oteli Spring Otel'i işletmeye başladı. 1993'te evlendi ve iki yıl sonra bir oğlu oldu. 1999'da Bodrum'da bir Prens Prenses isimli bir anaokulu açtı. 2001 yılında Amerika'ya gitti. Uzun bir süre Amerika ve Bodrum'da yaşayan ünlü oyuncu, 2007 yılında tekrar İstanbul'a yerleşti. En son 2007 yılında Koliba Film'in çektiği, Aşk Kapıyı Çalınca ve ayrıca Erler Film'in çektiği Görgüsüzler dizilerinde oynadı. Halen formunu ve enerjisini koruyan Bahar Öztan, sevenlerini mutlu edecek bir haberle geldi. Bir yandan oyunculuğa devam etmek üzere görüşmelere başlarken, diğer yandan da çok sevdiği müzik için uzun yıllardır ses eğitimi almaya devam ediyor.
Toplam 56 yazı listeleniyor
 • Sesleniş..

  Kanser, hepimizin başına gelmiş veya gelebilecek ciddi bir sağlık problemi. Onunla mücadele, uzun ve meşakkatli bir yolculuk ister.

 • Altmışları yaşamak..

  Hayat altmışında başlar derlerdi, benim için ise bu moral, motivasyon için söylenen, yazılan bir cümleydi hep.. taa ki sıra bana gelene kadar.

 • 23 Nisan özel..

  Hayatım boyunca çeşitli işler yaptım, sizler beni oyunculuğunla tanırsınız..

 • Sizleri çok özledim

  Selam, sizleri ve yazmayı çok özlemişim. Sizlerinde 'Seni özledik' dediğinizi duyar gibiyim..

 • Hande Kader, kaderine mi kurban gitti diyeceğiz?

  Uğradığı vahşetin, Özgecan'dan farkı yok. Ama söz konusu olan bir trans ise; tık yok...

 • Gurbetçi olmak gerçekten zor

  Benim için çok kıymetli, değer verdiğim gurbetçi kardeşimin yüreğinden kopan yazıyı okudum. Çok etkilendim gerçekten gurbette yaşamayan anlamaz böyle içten yazamaz, yazıya şöyle başlıyor.

 • ​Gün birlik, beraberlik günü..

  Bugün ülkemiz için yapılması gereken ne ise yerine getirmek, inancımızı ve umutlarımızı yitirmeden, birlik, beraberlik zamanı.

 • ​Kimsenin gücü yetmez

  Demokrasimize, Cumhuriyetimize, Hükümetimize, Milletimizin birlik ve beraberliğine, Kardeşliğine yönelik Türk Silahlı Kuvvetleri'nin çeşitli kademelerinde görev yapan, Subay ve üst düzey komutanlar tarafından yapılmaya çalışılan bu hain ve alçak darbe girişimini şiddetle kınıyorum.

 • Bu yaz çekilecek filmler..

  Yaz sezonunun gelmesiyle birlikte yapımcılar Beyazperde için kolları sıvadı, çok konuşulan ve merakla beklenen filmlerden birçoğu önümüzdeki günlerde motor diyecek.

 • ​Tatil cenneti Orlando..

  Florida eyaletinin gözde kenti Orlando.. Mutlaka gidip görülmesi gereken bir yer, hele çocuklarınız varsa ailece gezmek harika diyebilirim..