TIC HOLDING Header
  • USD 18.653
  • EUR 19.738
  • Altın 1082.851
  • BIST 100 4962.97
  • Spor

Ücretsiz yaz sporları tamamlandı

Diyarbakır Yenişehir Kaymakamlığı ve Yenişehir Belediyesi ilçede sağlıklı bireylerin yetişmesi amacıyla sürdürdüğü 15 branştaki ücretsiz yaz spor okulları kursları tamamlandı.
Ücretsiz yaz sporları tamamlandı
Yenişehir ilçesinde bulunan, El Cezeri Parkı, Şehitlik Spor Kompleksi, Sur Gençlik Merkezi ve Seyrantepe Spor Salonu’nda Voleybol, Yüzme, Halk Oyunları, Futbol, Satranç, Basketbol, Jimnastik, Plates, Step Aerobik, Atletizm, Yakın Savunma, Dart, Kickboks, Dağcılık (Spor Tırmanış), Taekwondo olmak üzere 15 branşta düzenlediği ve 2950 kişinin faydalandığı kurslar sona erdi.

LİSANSLI SPORCU YETİŞTİRİYORUZ
Yaz döneminde başlattıkları spor kurslarından ilçe genelinde 2950 kişinin yararlandığını belirten Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, ücretsiz düzenledikleri kursların ilçede sporun yaygınlaştırılmasına katkıda bulunduğunu söyledi.

İyi sporcular yetiştirebilmek amacıyla deneyimli antrenörlerle eğitimleri sürdürdüklerini belirten Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, ‘’ Belediye ve Kaymakamlık olarak sporcularımızın yetiştirilmesine ve sporun bir hayat biçimi hâline getirilebilmesine büyük bir önem veriyoruz. Bu nedenle Gençlik Spor İl Müdürlüğümüz ile işbirliğinde ilçemiz genelinde hem yaz hem de kış aylarında 15 branşta ücretsiz kurslar açtık. Kurslarımızda iyi sporcuların yetişebilmesi amacıyla deneyimli antrenörlerimizle birlikte eğitimlerimizi sürdürüp, lisanslı sporcu yetiştiriyoruz. Eğitimlerimizden 2950 kişi yararlanırken, eğitimleri tamamlayan yetenekli sporcularımızın Askeri Polis Okulları, Spor Liseleri ve Beden Eğitimi Bölümleri sınavlarına hazırlanmaları konusunda da desteklerimizi sürdürüyoruz. Ayrıca kış aylarında da spor kurslarımıza devam edeceğiz’’ ifadelerinde bulundu.
Yorum Yazın