• Siyaset

TBMM Başkanı Şentop'tan Kazakistan Meclis Başkanı Nigmatulin'a tebrik telefonu

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, Kazakistan Meclis Başkanı Nurlan Nigmatulin'ı arayarak tekrar Meclis Başkanı seçilmesinden dolayı tebrik etti.
TBMM Başkanı Şentop'tan Kazakistan Meclis Başkanı Nigmatulin'a tebrik telefonu
İHA - TBMM Başkanı Şentop, yeniden Kazakistan Meclis Başkanı seçilen Nurlan Nigmatulin’ı telefonla arayarak tebrik etti.

Şentop, "Çok başarılı bir şekilde, sorunsuz, herkesin takdir edebileceği bir şekilde seçim geçirdiniz. Bizim arkadaşlarımızın da aralarında yer aldığı bütün siyasi gözlemciler gerçekten çok güzel seçim yapıldığını ifade ettiler. Bunun için öncelikle tebrik ediyorum. Bütün seçilen milletvekillerini ve Kazakistan halkını tebrik ediyorum. Ayrıca sizin tekrar bugün Meclis Başkanı seçilmeniz dolayısıyla sizi tebrik ediyorum. Sizin gibi tecrübeli bir siyasetçinin Kazakistan’ın parlamentosuna ve Kazak halkına çok büyük hizmetler sunacağına inanıyorum. Allah muvaffak etsin, başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Kazakistan Meclis Başkanı Nigmatulin, Şentop’a teşekkür ederek, “Siz benim için çok yakın bir dostsunuz ve benim kardeşimsiniz. O yüzden sizin beni özellikle arayıp tebrik etmeniz benim için büyük bir mutluluk. Türkiye Büyük Millet Meclisi ile ilişkiler en ön safhada yer alıyor, çünkü biz akrabayız, kardeşiz, her zaman beraberiz. Korona virüsün yayıldığı bu zor dönemde buna rağmen bizim ülkemize seçim gözlemcisi gönderdiğiniz için çok teşekkür ederiz. Ben Sayın Nursultan Nazarbey’e de ilettim, Türkiye’den gözlemci gelmesi Sayın Başkan Mustafa Şentop’un samimiyetini gösteriyor. Ben sayın başkan, milletvekilleri ve şahsım adına çok teşekkür ederim size” şeklinde konuştu.
Yorum Yazın