TIC 600*160
  • Siyaset

Şentop: 'Meclisin tatil edilmesi gruplarımızın değerlendirmesiyle söz konusu olabilir'

TBMM Başkanı Şentop, 'Meclisin tatil edilmesi, meclisimizin gündemiyle ve gruplarımızın aralarında yapacağı değerlendirmeyle söz konusu olabilir.' dedi.
Şentop: 'Meclisin tatil edilmesi gruplarımızın değerlendirmesiyle söz konusu olabilir'
TBMM/AA - TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Meclis'te gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu, gazetecilerin sorularını cevapladı.

Sadece Türkiye değil, dünya olarak zor bir imtihan sürecinden geçildiğini, gelişmelerin takip edildiğini belirten Şentop, Türkiye'nin yeni tip koronavirüs konusunda başka ülkelerin tecrübelerini de değerlendirerek çok erken, sıkı tedbirler aldığını anımsattı.

Şentop, bugüne kadarki sürecin devlet tarafından çok iyi yönetildiğini, bundan sonra da yönetilmeye devam edeceğini ifade etti.

"Sivil kahramanlıklara ihtiyaç var"
Sürecin bundan sonraki başarısının, vatandaşların birlikte hareket etmesi, iş birliği içerisinde açıklanan tedbirlere çok dikkatli ve sıkı bir şekilde uyulmasıyla mümkün olacağını belirten Şentop, vatandaşların, Sağlık Bakanlığının açıklamalarını yakından takip etmesini, "14 tedbir"e uymasını istedi.

TBMM Başkanı Şentop, "Bu bir vatandaşlık, insanlık borcudur. Sadece kendimizi değil yakın çevremizdekiler başta olmak üzere bütün vatandaşlarımızı riske, tehlikeye atıyoruz. Bu bakımdan bu günlerde sivil kahramanlıklara ihtiyaç var. Sivil kahramanlık da; bu tedbirleri dikkatle okumak, takip etmek ve mümkün olduğu kadar yakınlarımıza, etrafımıza anlatmak ve onların da uygulamalarını sağlamak. Bu açıdan bütün vatandaşlarımıza başta kadınlarımıza, çocuklarımıza bunları anlatma ve bunlara dikkati sağlama konusunda da özel olarak görevler düşüyor." diye konuştu.
TIC Detay Altı
Yorum Yazın