TIC HOLDING Header
  • USD 17.963
  • EUR 18.406
  • Altın 1034.704
  • BIST 100 2864.25
  • Siyaset

Perinçek: ABD, Türkiye'yi tehdit etti, Erdoğan hükümeti Amerika'ya boyun eğdi

Perinçek NATO'nun da Türkiye'yi tehdit ettiğini öne sürdü.
Perinçek: ABD, Türkiye'yi tehdit etti, Erdoğan hükümeti Amerika'ya boyun eğdi
Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Türkiye’nin Finlandiya ve İsveç'in NATO'ya üyeliği konusundaki vetosunu geri çekmesini, "ABD, Türkiye'yi tehdit etti. Tayyip Erdoğan hükümeti boyun eğdi" ifadeleriyle değerlendirdi.

Ulusal Kanal'da 'Çıkış Yolu' programına konuk olan Perinçek, İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya üyeliği konusunda Türkiye'nin vetosunu geri çekmesine ilişkin konuştu.

Perinçek, "ABD, Türkiye'yi tehdit etti. Tayyip Erdoğan hükümeti ABD'ye boyun eğdi" dedi.

Perinçek ayrıca NATO'nun da Türkiye'yi tehdit ettiğini iddia etti.

“Türkiye’nin aleyhine”

Doğu Perinçek sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ise NATO'nun genişlemesinin Türkiye'nin aleyhine olduğunu belirtti.

Perinçek'in açıklaması şöyle: "Hükümetin stratejisi baştan beri yanlış. Mesele İsveç ve Finlandiya'nın PKK ve FETÖ'ye destek vermesi değil. NATO Türkiye'ye düşman! NATO'nun genişlemesi Türkiye'nin aleyhinedir. Hükümetin İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliğine verdiği desteği protesto ediyoruz. Hükümet, ABD emperyalizmine karşı tutarsız. Bocalıyor. İsveç ve Finlandiya'nın üyeliğine destek veren duruş, sağlam bir duruş değildir. Türk milleti, hükümetten ilerde. Vatan Partisi'nin olmadığı bir hükümet, dik duramıyor. Milletimizden yetki istiyoruz. Türkiye zafer kazanmadı. "Türkiye istediğini aldı" yanlış haber. Doğru haber şu, "Hükümet, ABD tehdidine direnir gibi yaptı, sonra boyun eğdi." Amerika'nın tehditlerinden korkuyorlar. Türkiye'nin korkmayan, başı dik bir hükümete ihtiyacı var. Vatan Partisi var!"
Yorum Yazın