• Siyaset

Erdoğan: Döviz rezervleri kurdaki dalgalanmayı önlemek için kullanıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son günlerde gündemde olan döviz rezervleri ile ilgili olarak grup toplantısında yeni açıklamalarda bulundu.
Erdoğan: Döviz rezervleri kurdaki dalgalanmayı önlemek için kullanıldı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Döviz rezervleriyle ilgili olarak "Rezervler kurdaki dalgalanmayı önlemek için kullanıldı" diye konuştu.

Grup toplantısında konuşan Erdoğan, konuyla ilgili olarak "Bir süredir maruz kaldığımız ekonomik tuzaklarla mücadele ederken salgın bahanesiyle yeni bir finansal dalgalanma oluşturmak isteyenlere elimizdeki tüm araçları kullanarak fırsat vermedik. Kılıçdaroğlu'nun sürekli sorup durduğu dövizlerin önemli bir bölümü işte bu mücadelede kullanılmıştır" dedi.

'ENFLASYON VE FAİZLERİ DÜŞÜRMEKTE KARARLIYIZ'
Erdoğan, “Enflasyonu düşürme, kur istikrarını sağlama, faizleri aşağıya çekme konusundaki kararlılığımızı, attığımız her adımda gösteriyoruz.” dedi.

Bir süredir yavaşlamış olan uluslararası finans ve yatırım çevrelerinin ülkemize ilgisi, giderek artıyor. Kendi yatırımcılarımızı da harekete geçmeye, üretime, ihracata ve istihdama katkıda bulunmaya davete ediyoruz. Milletimizin moralini bozmaya, esnafımızı kışkırtmaya, halkı birbirine düşürmeye çalışanlara fırsat vermeden, bu sıkıntılı süreci nihayete erdirmekte kararlıyız.
Yorum Yazın