• Sağlık

Burun estetiği tedavisine neden ihtiyaç duyulur?

Burun estetiği tedavisine ihtiyaç duyan kişiler doğuştan ya da sonradan burnunda estetik bir görüntü vermeyen sorunların meydana gelmesi ile bu işlemi tercih ederler. Burun yapılarında bulunan eğrilik kemik sorunları etler kıkırdak gibi bütün etkenler kişiyi son derece olumsuz etkiler.
Burun estetiği tedavisine neden ihtiyaç duyulur?
Burun Estetiği Tedavisine Neden İhtiyaç Duyulur? – Dr. Hüseyin Kandulu

Burun estetiği tedavisine ihtiyaç duyan kişiler doğuştan ya da sonradan burnunda estetik bir görüntü vermeyen sorunların meydana gelmesi ile bu işlemi tercih ederler. Burun yapılarında bulunan eğrilik kemik sorunları etler kıkırdak gibi bütün etkenler kişiyi son derece olumsuz etkiler.

Kişinin öncelikle sosyal yaşamını etkileyen burun yapısı ve durumu giderek kişinin özgüvenine ve hatta kimi zaman sağlık sorununa neden olur. Bu nedenden dolayı kişiler burun estetiği tedavisine ihtiyaç duyarlar.

Burun Estetiği Ameliyatı Nedir?

Burun estetiği bir diğer adı ile Rinoplasti kişinin burun yapısında bulunan kemik kıkırdak et ve şekil bozukluklarını tedavi etmek için tercih edilen bir tedavi yöntemidir. Bu yöntem ile kişiler hayalini kurdukları estetik görünüme kavuşabilirler.

Kişinin burun yapısında bulunan kemik et veya kıkırdaklar zaman içinde kişinin nefes alımına zarar verir. Buda kişinin gün içerisinde kendini yorgun hissetmesi ile akciğerinde sertleşmeye neden olur. Kişinin sağlık ve görünümüne son derece zarar veren bu sorun işe uygulanan burun estetiği ile tedavi edilir.

Burun Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Burun estetik ameliyat işlemleri genellikle iki farklı şekilde yapılır. Açık ameliyat ve kapalı ameliyat olarak bilinen burun estetik ameliyatlarında açık olan genellikle ciddi boyutlar için tercih edilir. Kemik sorunu ve ileri boyutta bulunan burun ucu rahatsızlıklarında kullanılan açık ameliyatta burun içinin tamamen görüleceği bir ortam hazırlanır.

Kapalı ameliyat işlemi ise izsiz bir tedavi seçeneği olup kişinin burnunun küçülmesine ve kemik yapılarının düzeltimi için tercih edilen bir işlemdir. Burun içine kesiler atılarak yapılan işlem genel anestezi altında yapılır. İki veya üç arasında yapılan kapalı burun ameliyat işlemimde şişlik ve oluşabilecek yaralar en az seviyeye indirilir.

Burun Estetiği Ameliyatı Öncesi

Burun estetik ameliyat tedavisi olan kişiler tedaviye gelmeden önce işlem hakkında güvenilir yerlerden en doğru bilgileri almalıdır. Bununla birlikte tedavi öncesinde dikkat etmesi gereken her kurala ve doktor tavsiyelerine mutlaka uyum göstermelidir. Aksi takdirde kişinin tedavi süreci ve iyileşme süreci olumsuz etkilenebilir.

Burun Estetiği Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Burun estetik ameliyatı genellikle burnu yüz yapısına göre büyük ya da küçük olan kişilere uygulanan bir işlemdir. Aynı zamanda burnunda eğrilik ve çökelti olan kişilere de bu işlem uygulanabilir. Kişinin burnun da et olması kemerli olması da bu tedaviye ihtiyaç duyduğunun göstermesidir. Bununla birlikte bu tedaviye ihtiyacı olan kişiler burun estetiği fiyatları hakkında ön bilgi toplamalıdır.

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası

Uygulanan burun estetik ameliyatı sonrası kişiler doktorun verdiği ilaçları düzenli ve doğru bir şekilde kullanmalıdır. Bununla birlikte tavsiye edilen dinlenme kuralına özen göstermelidir.

Burun Estetiği Fiyatları

Kişilere uygulanan burun estetiği fiyatları kendi içerisinde farklılık gösterir. Burun estetik tedavisi olacak kişiler öncelikle deneyimli ve tecrübeli bir doktor arayışı içerisine girmelidirler. İyi bir tedavi iyi bir doktordan geçtiği gibi aksi takdirde sağlıkları son derece olumsuz etkilenebilir.

Kişiler bu konuda detaylı ve kapsamlı bir araştırma yaptıktan sonra istenilen özelliklere sahip doktor adayı bulabilirler. Bulunan bu doktorlar arasından en uygun fiyat garantisi ve kaliteli hizmet seçeneği sunan tercih edilmelidir.

Bununla birlikte kişinin ihtiyaç duyduğu burun estetiği fiyatları konusunun etkileyen bir diğer faktör ise kişinin yapacak olduğu klinik seçimi ve uygulanan tedavi yöntemi olup kişiler burun estetik ameliyat işlemini olmaya karar verdikten sonra gerekli irtibat numaralarından veya doktor adaylarından gereken bilgileri alabilirler.


Sponsorlu İçerik

*İçerik tanıtım yazısı olarak girilmiştir. OGÜNhaber editörlerinin bir müdahalesi bulunmamaktadır. Sağlık kategorisinde yayınlanan bu içerik bir tavsiye veya yönlendirme niteliği taşımamaktadır.
Yorum Yazın