DTR Elektrik Kule Reklamı - Sol
TİC Haber Kule - Sağ
  • Kültür-Sanat

’İstiklal’ oyunu Altındağ’dan yola çıktı

Vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’un hayatını anlatan “İstiklal” isimli tiyatro oyunu, İstiklal Marşı’nın yazıldığı Altındağ’da tiyatroseverlerle buluştu.
’İstiklal’ oyunu Altındağ’dan yola çıktı
Sebilürreşad Eğitim Kültür ve Medeniyet Derneği ile Asım Sanat Merkezince sahneye konulan Mehmet Akif Ersoy’un hayatı, Milli Mücadele’ye katkıları ve yazarlık yönünün anlatıldığı "İstiklal" oyunu tiyatroseverlerle buluştu. Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü ile Altındağ Belediyesinin de destek verdiği "İstiklal" oyununun özel gösterimi Küçük Tiyatro’da gerçekleştirildi. Özel gösterime Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı, Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt ile Mehmet Akif Ersoy’un torunu Selma Ersoy Argon da katıldı.

"İstiklal Marşı Altındağ’da yazıldı"
Sebilürreşad Eğitim Kültür ve Medeniyet Derneği Başkanı Fatih Bayhan, desteklerinden dolayı Altındağ Belediye Başkanı Balcı’ya teşekkür ederken, “İstiklal Marşımız, Mehmet Akif Ersoy tarafından Altındağ’da yazıldı. Bu yüzden bu anlamlı oyunun ilk olarak Altındağ’dan yola çıkarak tiyatroseverlerle buluşması önemliydi” ifadelerini kullandı.

Altındağlı gençlerle buluşacak
Milli Mücadele’nin önemli simgelerinden Ersoy’u tüm gençlere anlatmak istediklerini belirten Altındağ Belediye Başkanı Balcı, “Mehmet Akif Ersoy’un bize emaneti olan Sebilürreşad Dergisi ile ortak projelere imza atıyoruz. Onlardan biri de İstiklal isimli bu tiyatro oyundu. İstiklal oyunu bu özel gösterimin ardından Altındağlı gençlerin karşısına çıkacak. Mehmet Akif Ersoy’un hayatını ve mücadelesini tüm gençlerimizin öğrenmesini istiyoruz. Altındağ’ın kültürel, tarihi ve sanatsal değerlerini ayağa kaldırmak için elimizi taşın altına koymaya devam edeceğiz” dedi.
TIC Detay Altı