• Koronavirüs

Melbourne'da polis 20 kişilik yemek siparişi verilen eve baskın yaptı

Melbourne'da polis 20 kişilik yemek siparişi verilen eve baskın yaptı, koronavirüs yasaklarına rağmen parti yapılan evdekilere 26 bin dolarlık ceza kesti.
Melbourne'da polis 20 kişilik yemek siparişi verilen eve baskın yaptı
Avustralya'nın Melbourne şehrinde koronavirüs vakaları arttığı için bir hafta önce yeniden sokağa çıkma kısıtlamaları getirilmiş ve kapalı alanlarda kalabalık toplanmalar yasaklanmıştı.

Cuma gece yarısı Kentucky Fried Chicken (KFC) isimli fastfood zincirinden 20 adet yemek sipariş verilince, tam o sırada KFC'de yemek yiyen polisler, sipariş verilen eve baskın düzenledi.

Polisin geldiğini duyan parti katılımcıları yatakların altına, arka bahçeye ve garaja saklandı ancak polis tümünü bularak toplam 26 bin dolarlık 16 ceza yazdı.

Victoria bölgesi polis komiseri Shane Patton, "Bu çok saçma bir davranış şekli, ve çok da pahalı bir gece oldu. Bir doğum günü partisi bu gençlere 26 bin dolara mal oldu. Bunu hayatları boyunca hatırlayacaklar" dedi.

Cuma günü Victoria eyaletinde 288 yeni vaka tespit edilmişti. Eyalet genelinde, bakıma muhtaç olan kişilere yardım maksatlı olanlar dışında farklı evlere ziyarette bulunmak yasak.
Yorum Yazın