• Koronavirüs

Meclis'te koronavirüse yakalanan personel sayısı 19'a yükseldi

Meclis'te koronavirüse yakalanan ve tedavi altına alınan personelin toplam sayısı 19'a yükseldi.
Meclis'te koronavirüse yakalanan personel sayısı 19'a yükseldi
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) koronavirüse yakalanan ve tedavi altına alınan personelin toplam sayısı 19'a çıktı. En son TBMM Basın Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı’nda görevli, Basın Bürosu Şefi M.K ve CHP Grubunun bulunduğu kattaki çay ocağı görevlisinin koronavirüse yakalandığı açıklandı.

Parlamento Muhabirleri Derneği (PMD) Başkanı Göksel Bozkurt, gazetecilere M.K. ile teması olanları test yaptırmaları için çağrıda bulundu.

Meclis’te basın toplantısı düzenleyen CHP Grup Başkanvekili Engin Altay da parti grubunun bulunduğu kattaki çay ocağı personelinin koronavirüs testinin pozitif çıktığını açıklayarak, “Bizim kattaki çay ocağı da kapandı, inşallah bunları aşacağız” dedi.

NE OLMUŞTU?
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, geçen hafta yaptığı açıklamada pandemi sürecinin başından bu yana TBMM'de 11 personelde koronavirüs tespit edildiğini, bunlardan 7'sinin tedavilerinin tamamlanarak işe döndüğünü, diğerlerinin tedavisinin devam ettiğini açıklamıştı.

Şentop’un açıklamalarının ardından TBMM Başkanlığı'ndan yapılan bilgilendirmede, "Meclis'te 6 personelin Covid-19 testi pozitif çıktı" denilmişti.

Böylece tespit edilen yeni vakalarla birlikte TBMM'de salgının başından bu yana testi pozitif çıkan personel sayısı 19'a yükselmiş oldu.
Yorum Yazın