TIC 600*160
  • Koronavirüs

Bulgaristan'dan Türkiye'ye 'yardım' teşekkürü

Koronavirüs salgınıyla mücadele ederken, Avrupa'dan yardım görmediği için sitem eden Bulgaristan, Türkiye'ye teşekkür etti.
Bulgaristan'dan Türkiye'ye 'yardım' teşekkürü
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov arasında varılan anlaşma kapsamında, geçen hafta Bulgaristan Türkiye'den 50 bin maske, 100 bin koruyucu giysi ve 100 bin koruyucu gözlük almıştı.

Türkiye, 15 bin maske ve 85 bin koruyucu kostüm daha göndermeye hazır olduğu açıklamıştı.

Bir tek Türkiye'den yardım aldık
Bulgaristan Savunma Bakanı Krasimir Karakaçanov, koronavirüsün yayılmasını önleme malzemeleri konusunda ülkesine Türkiye’nin yardım ettiğini, Avrupa’dan şu ana kadar tek bir maske gelmediğini söyledi.

Epicenter enformasyon ve analiz sitesine açıklamalarda bulunan Karakaçanov, "Maske konusunda bize Türkiye yardım ediyor, yani devletin ve kurumlarının küresel ölçekteki rolü konusunda dünyaya biraz farklı bakan ülke" dedi.

Ulus devletleri ortaya çıktı
Bulgar bakan, "Avrupa’da, ülke vatandaşlarıyla ilgilenebilecek tek yapının, direktifler dağıtan ve ulus devleti yok etmekte kullandığı eşcinsel evlilikler ve diğer icat edilmiş fikirlerle meşgul olan pahalı bir Avrupa bürokrasisi değil, ulus devletin kendisi olduğu ortaya çıktı" ifadelerini kullandı.

Bulgaristan ayrıca Vietnam, Hindistan ve Çin’den de yardım alıyor.
TIC Detay Altı
Yorum Yazın