TIC HOLDING Header
  • USD 18.644
  • EUR 19.645
  • Altın 1075.667
  • BIST 100 4885.33
  • Genel

Yıpranan parke taşları yenilendi, rögar çevreleri kapatıldı

Bağlar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, yaklaşan kış mevsimi öncesinde ilçe merkezindeki cadde ve sokaklarda üst yapı yenileme hizmetlerine devam ediyor. İlçenin en eski yerleşim yerlerinden olan Kaynartepe Mahallesi'nde yıpranan parke taşları yenilendi, çocuklar için tehlike oluşturan rögar çevreleri modernize edilerek kapatıldı.
Yıpranan parke taşları yenilendi, rögar çevreleri kapatıldı
Bağlar Belediyesi, çarpık kentleşme nedeniyle özellikle kış döneminde vatandaşların yaşam koşullarını güçleştiren eski Bağlar bölgesinde zamanla tahrip olan üst yapıyı yenileme çalışmaları yürütüyor.

Kaynartepe Mahallesi'nde 276.sokakta yıpranmak ulaşım için elverişsiz hale gelen parke taşlarını titiz bir çalışma ile yenileyen belediye ekipleri, kanalizasyon alt yapısında kullanılan rögarların çevresini de kapatarak oluşan görüntü kirliliğine son verdi.

"Pratik Belediyecilik Anlayışı İle Sorunları Çözüyoruz "
Çevresi açık olan rögarların okul dönemlerinde çocuklar için tehlike oluşturduğunu belirten vatandaşlar, bu yöndeki taleplerin mahalle ziyareti sırasında Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu tarafından noit edilerek çözüme kavuşmasından duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Yapılan bu hizmetlerin belediyenin kendi ekipleri ve imkanlarıyla yapıldığını ifade eden Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu,"Mahallelerimizde oluşan ihtiyaç ve buralarda ikamet eden vatandaşlarımızın talebi üzerine zaman kaybına mahal vermeden bu hizmetleri pratik belediyecilik anlayışımızla yerine getiriyoruz " şeklinde görüş belirtti.
Yorum Yazın