TIC HOLDING Header
  • USD 18.802
  • EUR 20.429
  • Altın 1163.027
  • BIST 100 5177.83
  • Genel

Kazalara davetiye çıkaran yola asfaltlı çözüm

Bağlar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, geçmiş yıllarda özellikle kar yağışının etkili olduğu kış döneminde kayganlaşarak kazalara davetiye çıkaran kırsal yerleşim yerindeki bağlantı yolunu ulaşıma elverişli hale getirdi....

Kazalara davetiye çıkaran yola asfaltlı çözüm
Bağlar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, geçmiş yıllarda özellikle kar yağışının etkili olduğu kış döneminde kayganlaşarak kazalara davetiye çıkaran kırsal yerleşim yerindeki bağlantı yolunu ulaşıma elverişli hale getirdi.

Özdemir ve Tavşantepe mahalleleri arasındaki bağlantıyı sağlamasının yanı sıra Diyarbakır merkezine olan geçişi de oluşturan 3 kilometrelik yol önce yenilendi, ardından da asfalt serimi yapılarak sürücülerin şikayetine konu olan kaygan zemin ortadan kaldırıldı.

Òzdemir Mahallesi'ne bağlı Gönendi ve Gümüşler mezraları arasındaki bağlantıyı da sağlayan yolun
Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu'nun talimatıyla kısa zamanda tamamlanarak geçmiş yıllardaki sıkıntıların aşılması mahalle sakinleri tarafından memnuniyetle karşılandı.

Batıçanakçı Mahallesi'nde Yeni Yollar Tamamlandı
Bağlar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ayrıca kırsal Batıçanakçı Mahallesi'ne bağlı mezralarda yeni yapıların inşa edildiği bölgelerde yeni yol çalışmaları yaparak kış dönemi için ulaşım koşullarını kolaylaştırdı.

Belediye olarak yaz ve kış demeden yılın 365 günü süresince vatandaşların yaşam kalitesini artırmayı hedefleyen hizmetleri kazandırmak için yoğun bir enerji ve emek sarf ettiklerini belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu,"İlçe merkezinde ve kırsalda vatandaşlarımızın beklentilerine cevap vermek için ekiplerimiz çalışmalarını sürdürüyor. " diye konuştu.
Yorum Yazın