• Genel

Kayapınar’da 688 bebeğe 'Hoş geldin' paketi dağıtıldı

Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesinde doğum yapan kadınlar ve yeni doğan bebeklerin ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla 688 bebeğe ‘Hoş Geldin Kayapınar’ın Bebeği’ paketi dağıtıldı. Ayrıca, 2021 yıl içerisinde bin 170 çölyak hastasına gıda kolisi verildi.
Kayapınar’da 688 bebeğe 'Hoş geldin' paketi dağıtıldı
Mehmet Aslan - Kayapınar Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışıyla farklı çalışmalara imza atmaya devam ediyor. Bu çerçevede yeni doğan bebeklerin ihtiyacını karşılamak amacıyla belediye Kadın ve Aile Müdürlüğü’nce 2 yıldır başlatılan “Hoş Geldin Kayapınar’ın Bebeği” Projesinden, 2021 yılı içerisinde 688 anne evlerinde ziyaret edilerek, içerisinde şampuan, 3’lü ıslak mendil, 3’lü sabun, bebek yağı ve bebek kremi gibi ürünlerinin yer aldığı bebek çantası dağıtıldı.

“BEBEKLERİMİZİN SAĞLIKLI GELİŞİMİNİ ÖNEMSİYORUZ”
Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ünal Koç, yeni doğum yapan annelerin özel günlerinde yanlarında olmayı ve dünyaya gözünü açan bebeklerin sağlıklı gelişimini önemsediklerini ifade ederek, ziyaretlerde emeği geçen belediye personellerine teşekkür etti.

ANNELERDEN BELEDİYEYE TEŞEKKÜR
Hayata geçirilen projeden duydukları memnuniyeti dile getiren anneler ise "Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ünal Koç'a ve emeği geçenlere, bizlerin mutluluklarına ortak oldukları ve hediye paketleri takdiminde bulundukları için teşekkür ediyoruz" dedi.

BİN 170 ÇÖLYAK HASTASINA GIDA KOLİSİ
Kayapınar Belediyesi Kadın ve Aile Müdürlüğü tarafından bu yıl Çölyak ve PKU hastalarına yönelik düzenlenen proje kapsamında bin 170'ü çölyak hastası ve 75'i de PKU hastasına, temel besin malzemelerinin içinde yer aldığı gıda kolisi desteği verildi.
Yorum Yazın