TIC HOLDING Header
  • USD 16.531
  • EUR 17.583
  • Altın 967.766
  • BIST 100 2514.74
  • Genel

İnternetin yeni seyri Türkiye ile gelişiyor!

Web 3.0 birçok şirketin yatırım kararlarını büyük oranda etkilemektedir. Çok geniş bir hizmet çevresine sahip olan web 3.0 yazılımları geliştirme firması Dapprex, bütün yatırım faaliyetlerini Türkiye’ye yönlendirme kararı aldı.
İnternetin yeni seyri Türkiye ile gelişiyor!
40 milyon dolarlık bir yatırım girişimi olacak olan bu karar üzerine, Türkiye’de değerlendirilecek olan Dapprex CEO’su ve NBO Holding CFO’su Utku ALPAGUT şu yorumlarda bulundu; ‘Ülkemize yapmak üzere çalışmalarda bulunduğumuz bu yatırım faaliyetlerinin sonuna kadar arkasındayız. Yazılım alanında firmamız bünyesinde gençlerimize staj fırsatlarıyla birçok eğitim vermekteyiz. Bu sayede gençlerimizin kendilerini geliştirerek yeni faaliyetlerde ve projelerde katkıda bulunabilmelerini sağlamak istiyoruz. Hem firma bünyemize hem de ülkemize kendilerini kazandırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

Eğitimler Nasıl Devam Edecek?
NBO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nazım Burak OLCAY üzerinde çalışılan bu eğitimlerin devam edebilmesi adına bir akademi de kurulduğunu ve çalışmaların hiç durmadan sürdürülmeye devam ettiğini belirtti. Bu çalışmalar ve akademiler sayesinde gelişimini sürdürecek olan çok sayıda gencin hedeflendiği belirtildi.

Gençlere Katkısı Ne Olacak?
Türk Gençliği, yeni bilgiler ve fikirler ışığında, gelecekte bu faaliyetler üzerindeki kararlarda ve çalışmalarda öncü olması beklenmektedir. Hem ülkenin hem de firmanın gelişim ve büyümesi açısından gençlerin eğitimler ve faaliyetlerle geliştirilmesi oldukça büyük bir öneme sahiptir. Firmaların geleceği, gençlerin yeni fikir ve çalışmalarına göre şekillenmektedir. Bu akademiler sayesinde de bu eğitim faaliyetleri oldukça büyük bir hız ve önem kazanacaktır.

*İçerik tanıtım yazısı olarak girilmiştir. OGÜNhaber editörlerinin bir müdahalesi bulunmamaktadır. 
Yorum Yazın