• Genel

Günün özeti

Günün öne çıkan gelişmelerini sizler için derledik;
Günün özeti


MSB: "43 Operasyonda 226 terörist etkisiz hale getirildi"
Milli Savunma Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından son bir ay içinde icra edilen 8’i büyük, 35’i orta çaplı toplam 43 operasyonda 226 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
....

Yeşilırmak’ta üzücü görüntüler, çok sayıda balık kıyıya vurdu
Amasya’da Yeşilırmak nehrinde çok sayıda ölü balık kıyıya vurdu. Hareketsiz ya da çırpınan balıkları kimi vatandaşlar avladı, kimileri ise yaşatmaya çalıştı.

....
Jandarmadan tarihi sikke operasyonu
İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, tarihi sikkeleri piyasaya sürmeye çalışan şüpheliyi Gaziosmanpaşa’da kıskıvrak yakaladı. Şahsın çantasında ve iş yerinde yapılan aramada 479 adet bronz, kurşun ve bakır sikke ele geçirildi.

.....
Satın aldığı aracın önü 2012 arkası 2010 model çıktı
Elazığ’da bir inşaatın şantiyesinde işçilerin kaldığı konteynerlerde yangın çıktı. İtfaiye ekiplerinin 10 personel ve 3 araç ile müdahale ettiği yangında, 8 konteyner küle döndü.

....

4 mevsim Ayasofya hayran bıraktı
İstanbul’un sembol yapılarından Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’nin bir yıl boyunca 4 mevsimde drone ile çekilen görüntüleri, izleyenleri kendine hayran bıraktı. Benzer açılarda farklı zamanlarda çekilen görüntüler, kartpostallık manzaralar oluşturdu.
....


Oyuncu Can Yaman’a İtalya’da 400 euro’luk sosyal mesafe cezası
İtalya’da da popüler olan oyuncu Can Yaman, Roma’da bir çekim sonrası otelden çıkarken hayranlarının akınına uğrayıp sosyal mesafe kuralını ihlal edince 400 euro cezaya çarptırıldı.
-İHA-