TIC HOLDING Header
  • USD 18.645
  • EUR 19.732
  • Altın 1076.76
  • BIST 100 4779.74
  • Genel

Evlat nöbeti baba Begdaş bu kapı HDP'nin Kandil kapısıdır

Çocukları terör örgütü PKK tarafından kaçırılarak dağa götürülen ailelerin HDP Diyarbakır İl binası önündeki evlat nöbeti 1113. gününde devam ediyor.
Evlat nöbeti baba Begdaş bu kapı HDP'nin Kandil kapısıdır
Mehmet Aslan - Diyarbakır HDP il binası önünde evlat nöbeti tutan anne ve babalar 1113 gündür eylemlerine Diyarbakır, Van, Hakkari, Şırnak, Muş ve İzmir illerinde devam ediyor, Bugüne kadar toplam 303 aile katıldı 37 çocuk teslim oldu.

Türkiye'nin her şehrinden gelip Diyarbakır HDP il binası önünde bekleyen aileler 3 Eylül 2019 da başlamışlardı. Eyleme Diyarbakır'dan oğlu Yusuf Begdaş için katılan baba Celil Begdaş "yaklaşık 4 yıldır buradayız ama maalesef tüm dünya sesimizi duydu fakat HDP duymadı. Bugün HDP'nin bakın kandil kapısının önündeyiz çocukları ön meclis kapısından sokup bu kandil kapısından kaçırıyorlar benim oğlumda bu kapıdan götürdüler. Oğlum Yusuf bak perişanız gel teslim ol bak biz perişanız buradan CHP ve İyi Parti'ye de sesleniyorum niye bizi dile getirmiyorlar insan hakları diyorlar biz insan değil miyiz bakın HDPlilerin çocukları Avrupa'da en iyi yerlerde bizim çocuklarımız bakın nerde ben  ulaşan tüm çocuklara sesleniyorum kaçın gelin teslim olun" diye konuştu.
Yorum Yazın