• Genel

Edirnekapı Şehitliği’nde Kurban Bayramı Arefesinde hüzün vardı

Kurban Bayramı Arefesinde şehit aileleri Edirnekapı Şehitliği’ni ziyaret ederek dua etti. Şehit kabirleri temizlenerek çiçeklerle süslendi.
Edirnekapı Şehitliği’nde Kurban Bayramı Arefesinde hüzün vardı
İHA - Her bayram olduğu gibi Kurban Bayram Arefesinde Edirnekapı Şehitliği’ne gelen şehit aileleri mezarları temizleyerek çiçekleri suladı. Şehitlerin ruhu için Kur’an-ı Kerim ve dualar okundu. Mezar başlarında gözyaşlarını tutamayan şehit aileleri al yıldızlığı bayrağı öptü. Şehit aileleri bir bayram Arefesini daha buruk geçirdi.

“BİR TARAFIM KIRIK”
Kurban Bayramı Arefesi oğlunun ölüm yıldönümüne denk geldiğini söyleyen şehit Serkan Alçınkaya’nın annesi, “19 Temmuz 1998’de şehit oldu. Bayram, böyle üzüntülü geçiyor. 3 evladım daha var. Bir tarafım kırık. Her bayram geliyordum. Bu pandemiden dolayı gelemiyordum. Pandemiden beri 1 kere geldim. Torun bakıyorum” dedi.

“GECE GÜNDÜZ RÜYAMIZDA”
1998’de Diyarbakır’da şehit olan Kemal Moğulkoç’un babası Muhammer Moğulkoç, “Bizim bayramlarımız zehir oluyor. Artık ihtiyarladık. Bundan sonra kim gelecek bilmiyorum. Şimdiye kadar geliyorduk. Allah razı olsun devletten, buraya bakanlardan. Bizi aratmıyorlar. İlgileniyorlar. Kim emek veriyorsa Allah razı olsun. Özlemimiz var. Gece gündüz rüyamızda. Bir dakika dahi aklımızdan çıkmıyor. Memleket için canından oldular. Bu memlekete helal olsun. Toprağımız, vatanımız, bayrağımız için yaşamamız için helal olsun” diye konuştu.

“BAYRAM HER ZAMAN BURUK GEÇİYOR”
Arefe Günü’nde şehit oğlu Jandarma Uzman Çavuş Selçuk Beki’nin kabir ziyaretine geldiğini söyleyen baba Osman Beki, “Şehit ailelerinin bayramını kutluyorum. Vatanın, milletin bölünmez bütünlüğünü korurken oğlumuzu şehit verdik. Şırnak Hendek operasyonlarında şehit oldu. Bayramlarda her zaman buradayız. Bayram sevinçli değil. Her zaman buruk geçiyor” şeklinde konuştu.
Yorum Yazın