• Genel

Doktor Levent Acar, saç ekimi sonrası ilk 15 günün önemini vurguladı!

Saç ekimi işleminden sonra ilk 15 günün önemini vurgulayan doktor Levent Acar; ilk 15 gün için tüm detaylara yer verdi. İşte doktor Levent Acar’ın saç ekimi yaptıran hastalara ilk 15 gün tüyoları!
Doktor Levent Acar, saç ekimi sonrası ilk 15 günün önemini vurguladı!
Saç ekiminde ilk üç günün yanı sıra ilk 15 gününde önemini vurgulayan doktor Levent Acar, saç ekimi yaptıran hastaların, ilk 15 gün neler yapması gerektiğini dile getirdi. İşte doktor Levent Acar’ın ilk 15 gün içinde önemli yapılması gerektiğini vurguladığı detaylar…

İlk 15 Gün Mutlaka Bunlara Dikkat Edilmeli!
“Saç ekimi işlemi uygulandıktan sonra bölgenin kesinlikle en az 15 gün yağmurdan ve güneş ışınlarından korunması gerekli. Bunun yanı sıra çok soğuk ya da çok sıcak ortamlara girmemek, soğuk ya da sıcak su yerine ılık suyla duş almak; sauna, hamam, deniz ve havuzdan uzak durmak gerekli. Bahsettiğim yerler ayrıca işlem uygulanan yerde enfeksiyon riskini arttırdığı için uygulanan operasyonun başarı ihtimalini de bir hayli düşürmektedir. Saç ekimi işlemi uygulandıktan sonraki günlerde saç köklerinizin altında sivilcelenmeler ya da kızarıklık da görülebilir. Bu esnada telaşlanmanıza kesinlikle gerek yoktur. İlaçlarınızı düzenli bir şekilde kullanmanız; iyileşmenize hız kazandıracaktır. Bunun yanı sıra hijyene de mutlaka dikkat etmeniz gerekmektedir. Eğer bu 15 günde bahsettiklerimi uygularsanız, iyileşme süreciniz hızlanacaktır.”

https://cosmedica.com/tr/
*İçerik tanıtım yazısı olarak girilmiştir. OGÜNhaber editörlerinin bir müdahalesi bulunmamaktadır.
Yorum Yazın