TIC HOLDING Header
  • USD 18.832
  • EUR 20.104
  • Altın 1130.806
  • BIST 100 4813.99
  • Genel

CHP’den 3 Aralık’ta anlamlı ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Diyarbakır İl Başkanlığı, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde, özel rehabilitasyon merkezlerini ziyaret etti.
CHP’den 3 Aralık’ta anlamlı ziyaret
CHP Diyarbakır İl Sekreteri Şaban Kocakaya, İl Başkan Yardımcıları Zahide Felek ve Çiçek Çınar ile Danışma Kurulu üyelerinden Hayriye Ensarioğlu, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında, Diclekent’te bulunan Özel Arya Rehabilitasyon Merkezi’nden başlayarak, birçok özel rehabilitasyon merkezini ziyaret ettiler. CHP’liler ziyaret ettikleri merkezlerde, yetkililer, hizmet alan bireyler ve aileleri ile konuşup, karşı karşıya kaldıkları sorunları tespit ettiler.

Yöneticiler ve aileleri en çok hastane randevularından yakınırken, engelli bireylere öncelik tanınması gerektiği halde, normal koşullarda randevu alamadıklarını ya da çok zor alabildiklerini belirttiler.

Hizmet alan engelli bireyler için öngörülen ayda 8 saatlik özel eğitim seanslarının yetersizliğinden de şikâyet eden aileler ve yöneticiler, bu sürenin arttırılması gerektiğini söylediler. Yine hizmet alacak olan bireylerin değerlendirildiği Rehberlik Araştırma Merkezleri’nin verdiği randevu tarihlerinin çok ileri tarihlere sarktığını belirten aileler ve yöneticiler, geçen uzun zaman içinde hizmet alması gereken bireylerin eğitim alamadıklarına dikkat çektiler.

Yine bireylerin aldığı hizmet için ödenen eğitim destek ücretinin yetersiz olduğunu, çocuklara taşıma ücreti ödenmediğini, bunun da gelir düzeyi düşük aileleri ciddi anlamda etkilediğini dile getirdiler.

Parti tarafından yürütülen Saha Çözüm Masası Projesi kapsamında, içinde CHP iktidarında yürürlüğe girecek olan aile destekleri sigortası gibi birçok tanıtıcı broşür bulunan kitlerden takdim eden CHP’liler de aktarılan konuların takipçisi olacağını belirterek, ziyaretlerini sonlandırdılar.
Yorum Yazın