TIC HOLDING Header
  • USD 18.639
  • EUR 19.463
  • Altın 1063.646
  • BIST 100 4938.42
  • Genel

Bölgenin en büyük Millet Bahçesi'nde görkemli gençlik buluşması

Kapsadığı alan itibariyle Doğu ve Güneydoğu'da en büyük millet bahçesi olarak dikkat çeken Bağlar Millet Bahçesi, gençlik buluşmasına ev sahipliği yaparken, saz çalıp şarkı ve türkülerle coşan gençler, halay çekip eğlendi.
Bölgenin en büyük Millet Bahçesi'nde görkemli gençlik buluşması
Kapsadığı alan itibariyle Doğu ve Güneydoğu'da en büyük millet bahçesi olarak dikkat çeken Bağlar Millet Bahçesi, gençlik buluşmasına ev sahipliği yaparken, saz çalıp şarkı ve türkülerle coşan gençler, halay çekip eğlendi.

Gençlerle söyleşi gerçekleştiren ve heyecanlarına ortak olan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, bölgenin son dönemlerdeki en büyük kazanımının sağlanan huzur ortamı olduğuna dikkat çekti.

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, kısa süre önce zararlı alışkanlıkların meskeni olan atıl durumdaki araziyi gençlerin ve ailelerin huzur bulduğu alan haline getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

AK Parti Diyarbakır İl Gençlik Kolları Başkanlığı'nca organize edilen buluşmaya çok sayıda genç katılarak AK Parti Genel Başkan Yardımcısı HayatI Yazıcı ile söyleşi gerçekleştirdi.

Milletvekilleri, MKYK üyeleri, il ve ilçe başkanlarının da ilgi gösterdiği buluşmada gençler, ülke meseleleri ve gençlikle ilgili sorular sordu, bir çok konuda fikirlerini dile getirdi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, AK Parti'nin gençlik başta olmak üzere toplumun her kesimine hitap eden ve sürekli olarak kendisini yenileyen bir değişim ve dönüşüm hareketi olduğunu söyledi. Bölgede sağlanan huzur ortamının gençlerin ufkunu da önünü de açtığına vurgu yapan Yazıcı, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ülkenin sorunlarını çözebilecek kapasitede bir iradeye sahip olduklarını kaydetti.

"Atıl Durumdan Kurtarıp Sosyal Donatı Alanına Çevrilmesine Vesile Olduk"
Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, daha önce atıl durumda olan bu alanı Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'na tahsis ederek çok amaçlı harika bir sosyal donatı projesinin hayata geçirilmesine vesile olduklarını dile getirdi.

Beyoğlu,"Üç buçuk yılda 320 bin metrekarelik yeni yeşil alan kazandırdık. Bu da Bağlar tarihinin bu alandaki rekoru oldu. Burası atıl durumdaydı. Kötü alışkanlıkların meskeni haline gelmişti. Bu durumu bakanımız sayın Mehmet Mehdi Eker'e ilettik. Kendisinin girişimleriyle Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği buraya bu güzel projeyi kazandırdı. İçerisinde yeşil alan , millet kıraathanesi, kütüphane, cami ve spor tesisleri var. Harika bir hizmet oldu. Diyarbakır'ımıza çok yakıştı. Aileler ve gençler için devasa bir huzur alanı oldu. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde ülkemizin ve bölgemizin kaderini değiştiren bu hareket millete efendi olma değil, hizmetkar olma hareketidir " dedi.

Gençler Çaldı, Gençler Oynadı. Vatandaşlar Bu Güzel Anları Balkonlardan Takip Etti
Gecenin sonunda saz çalan gençler, yöresel türküler ve Kürtçe şarkılar çalıp buluşmaya katılan siyasilerle beraber halay çekti.

Çevredeki binaların balkonlarına çıkan vatandaşlar, bu güzel kareleri videoya çekti.
Yorum Yazın