TIC 600*160
  • Genel

Ayasofya’ya ikinci gece de yoğun ilgi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Cuma namazının ardından açılan Ayasofya-i Kebir Cami-i’ne ikinci gecede de yoğun ilgi gece boyu devam etti.
Ayasofya’ya ikinci gece de yoğun ilgi
Danıştay 10. Dairesinin Ayasofya’nın camiden müzeye dönüştürülmesine dair 24 Kasım 1934 tarihli Bakanlar Kurulu kararını iptal etmesinin ardından 86 yıl sonra Cuma namazıyla ibadete açılan Ayasofya-i Kebir Cami-i’ne yoğun ilgi ikinci gecede de devam etti.
Kimi vatandaş grup halinde kimisi ailesiyle kimisi de tek gelerek namaz kıldı, sonra bol bol fotoğraf çekti, çektirdi. Hafta sonu olması nedeniyle kim vatandaş camiyi ziyaret ettikten sonra çimlerde oturup, vakit geçirdi. Kimi vatandaş ise cami ile özleşen kediyi severek vakit geçirdi.

“MÜSLÜMANLAR İÇİN ÇOK ÖNEMLİ"
Camiye gelerek dua eten Senegalli Selim Yen, “Karardan dolayı çok mutluyum. Müslümanlar için tevhit çok önemli, bunun için burası önemli, sevap için geldim. Çok mutluyum” dedi.
İstanbul’dan geldiğini ve çok mutlu olduğunu belirten Şerife Çelik, “Aynı Beytullah’ta hissediyorum. Elhamdülillah çok mutluyum” diye konuştu.
(Medeni Topaloğlu/İHA)
TIC Detay Altı