TIC 600*160
  • Genel

AK Parti Hatay Milletvekili Şanverdi doğruladı: Koronavirüs testim pozitif çıktı

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testinin pozitif çıktığı iddiasını doğrulayan AK Parti Hatay Milletvekili Şanverdi, virüsün Ayasofya'da bulaştığı iddialarına ilişkin, 'Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nin içerisine alınan herkes Kovid-19 testine tabi tutulmuş ve testi negatif olanlar içeri alınmıştır' dedi.
AK Parti Hatay Milletvekili Şanverdi doğruladı: Koronavirüs testim pozitif çıktı
Sputnik'te yer alan habere göre, kovid-19’a yakalandığı iddia edilen AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Şanverdi, konuya ilişkin açıklama yaptı.

AK Partili Şanverdi, yazılı açıklamasında, bazı belirtiler üzerine Kovid-19 testine girdiğini belirtti.

Testinin pozitif çıkması üzerine Hatay Devlet Hastanesi'nde gözetim altında tutulduğunu aktaran Şanverdi, "Allah'a şükürler olsun ki virüsün sağlığımı olumsuz anlamda etkileyecek ağır semptomlarını hissetmiyorum" ifadesini kullandı.

‘Yakın çevremde bulunan herkesin testleri negatif çıkmıştır’
Şanverdi, virüsün Ayasofya’da bulaştığı, orada maske ve sosyal mesafe gibi kurallara riayet edilmediği şeklindeki iddiaları yalanlayarak, şunları kaydetti:"Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nin içerisine alınan herkes Kovid-19 testine tabi tutulmuş ve testi negatif olanlar içeri alınmıştır. Tedbirlerin uygulanması hususunda hassasiyet en üst seviyede tutulmuştur. Sağlık durumumda endişe edilecek bir husus yoktur. Yakın çevremde bulunan herkesin testleri negatif çıkmıştır. Allah'ın izni ve sizlerin dualarıyla en yakın zamanda bu hastalığı atlatıp ülkemize, Hatay'ımıza ve değerli hemşehrilerimize hizmet etmeye devam edeceğiz."
TIC Detay Altı
Yorum Yazın