TIC 600*160
  • Ekonomi

Vali Günaydın; 'Her daim KAYMOS ile işbirliği içersinde olacağız'

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın Kayseri Mobilyacı ve Sanayiciler Derneği ziyaretinde gerçekleştirdiği konuşmada, Kayseri için bizler ve sizlerin yapacağı işbirliği çok önemli olduğunu belirtti.
Vali Günaydın; 'Her daim KAYMOS ile işbirliği içersinde olacağız'
Günaydın, "İhracatımızın artması için İstihdamın artması için ekonomik sosyal ve kültür alanında daha ileri gitmesi için bizler ve sizlerin yapacağı işbirliği çok önemli kamu, özel sektör işbirliği ile inşallah hedeflerimiz hep beraber gerçekleştireceğiz. Sizlerin bu konudaki gayretlerini takdirle karşılıyoruz. Arkadaşlarımızı zaman zaman ziyaret ediyoruz, zaman zaman ve hemen hemen de her zaman da 24 saat telefonlarımız açık kendileri ile iletişim halindeyiz.

Sanayimizin üretimimizin artması, gelişmesi bizleri mutlu ediyor, hep beraber daha ileri noktalara nasıl çıkarız, bulunduğumuz konumdan daha ileri nasıl gideriz tüm yolları hep beraber deneyeceğiz ve tüm zorlukları yine hep beraber başaracağız bundan sonra da inşallah ülkemizi ve milletimizi vefa seviyesini önemli farkındalık sağlayacağız .Kayseri olarak zaten mobilyada çok önemli işler yapıyoruz ama bunlarla yetinmeyeceğiz her zamankinin daha iyisine daha güzelini yapmak için gayret ve çaba göstereceğiz bunu da görmekten büyük bir memnuniyet duyduğumu ifade etmek istiyorum, Şu anda Kayserimiz için yapmaya çalıştığımız çok büyük bir projemiz var.

Projeleri açıkladığımız zaman sizlerin de ciddi katkıları olacağını görüyoruz zamanı geldiğinde inşallah oturup hep beraber gençlerimiz için neler yapabiliriz diye düşüneceğiz Hem başarılı özellikle onların üzerinde üretimin hangi aşamada, hangi noktada yakından takibini yapıyoruz son günlerde ya sakın bazı firmalarımızın iş yetiştiremediklerini görüyorum. Firmalarımız gerçekten pandemi sürecine rağmen olağanüstü çalışıyorlar. Bizlerde her zaman sizlerin yanınızdayız, onları destekleyeceğiz istihdamın artmasına destek vereceğiz ülkemize, milletimize faydalı her işte de hep beraber çalışacağız" diye konuştu.

Kayseri Mobilyacı ve Sanayiciler Derneği Başkanı Mehmet Yalçın ise, "Geçen sene başarılı bir fuarımız oldu bu sene de Anadolunun en büyük mobilya fuarını yapacağız Allah izin verirse belediyelerle işbirliği içerisinde, Palancıoğlu başkanımızla şimdi, işsizlere kurs açıyoruz. Şuan da işsizler var onlara terzilik ve döşeme üzerine bir kurs açacağız burası sürekli olacak tüm sanayi işsizlere alt yetişmiş personelimiz olacak.Diğer tarafta üniversite ile bir işbirliğimiz oluyor bunlar haftanın belirli günleri hem staj hem de okul projesiyle beraber okulu bitirmiş ve okul süresinde geçmiş grafik metalik de başarılı bir öğrenci sanayi yaratmak için mühendislerimizi veya işte muhasebe alanındaki öğrencilerimizi sanayiye katmak için böyle projemiz var Diğer tarafta geçen sene başlattığımız kurslarımız var, ingilizce kursumuz vs. bu sektör sonra şuan da sektörü sürekli otomatik ses mangal alıyor. bunları kullanabilecek programların eğitimini verecek bir proje düşünüyoruz bu da önümüzdeki işte pandemi süresinden dolayı gecikti onu da başlatacağız.

Bu sene 2020'de Kayseri olarak 120 tane stant İstanbul fuarına orası 500 tane katılımcı katılınca olan bir fuar. Önümüzdeki sene de bu sayıyı biraz daha artırarak daha fazla katılım saylayacağız.

İnternet üzerinde bir şeyleri araştırmamız tüm üyelere internet portalı sağlayacak bir projemiz var, internette tüm üyelerimize üyelerimize sanal mağazacılık gibi bir sistemi gerçekleştireceğiz. Eğer geçekleştirirsek bu çok başarılı olacak.

Açık Cezaevi ile görüşüp mahkûmlara orada kurs verilmesi ve topluma hazırlamak istiyoruz. Hem sektöre sanayiye hem de onları sosyal olarak hayata kazandıracak bir proje düşünüyoruz. Hedefimiz ihracatta yüzde 30 büyümek. %30'un üzerindeyiz zaten, çok hızlı başladı çok iyi ivmeler kazandık Geçen seneki Kayseri fuarında da müthiş bir şekilde ihracat gerçekleşti İstanbulluların takılmamış takımların ciddi ihracat nasıl başlayalım anlamı başta gitmeye başladım o da mı? Şimdi hem herkes müşteriyim önce siparişi geçirmekle çok özel bir işaret ediyorum.

İnşallah bu dönem de böyle giderse pandemi sürecinde kaybettiğimiz süreyi inşallah yıl sonuna üstüne çıkmış olacağız hedeflerimizi yakalamak için bir imkan sağlıyor hedef zaten ihracat, ihracat başlıca bölgeleri pandemi süreci biraz daha yavaşlarsa ihracat 9. aydan itibaren ciddi bir şekilde ivme kazanacak sektör gün geçtikçe büyüyor büyüyor ve herkes sektöre yatırım yapıyor sektör ve üyelerimize nasıl yardımcı olabiliriz diye sürekli çalışıyoruz. Haftada en az 3 günümüzü burada geçiriyoruz." dedi.

TIC Detay Altı
Yorum Yazın