TIC HOLDING Header
  • USD 18.835
  • EUR 20.261
  • Altın 1140.946
  • BIST 100 4186.01
  • Ekonomi

Binance CEO'su CZ piyasaları değerlendirdi

Binance CEO'su CZ Twitter Spaces üzerinden katıldığı bir oturumda AMA (Ask Me Anything) temalı bir söyleşi gerçekleştirdi.
Binance CEO'su CZ piyasaları değerlendirdi
Binance CEO’su CZ Twitter Spaces üzerinden katıldığı bir oturumda AMA (Ask Me Anything) temalı bir söyleşi gerçekleştirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.
Changpeng Zhao (CZ), katıldığı bu söyleşide son yaşanan olaylara değindi ve ekosistem hakkındaki fikirlerini kullanıcılara aktardı.

CZ, Twitter Spaces’de Gündemi Değerlendirdi
Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), katıldığı Twitter Spaces yayınında son gelişmeleri değerlendirdi. FTX’in iflasını açıklaması ve Binance’in açıkladığı Endüstri Koruma fonu hakkında bilgiler verdi.

İlginizi çekebilir: Singapur Para Otoritesi’nden FTX Açıklaması
CZ katıldığı AMA’da (Ask Me Anything) şu açıklamalarda bulundu: “Rezerv kanıtı bilançonuzda olduğunu belirttiğiniz varlıkların kanıtıdır. Bu konuda bu öğlen Vitalik Buterin ile konuştum. Rezerv kanıtı konusunda çok daha güvenilir bir sistem oluşturmak için beraber çalışmalara başlayacağız”

FTX olayı hakkında konuşan CZ, Binance’in likiditesi hakkında da bilgi verdi: “Piyasada fiyatlar düştüğü zaman borsalardan para çıkışları artar. Bizde de böyle oldu ancak işler her zaman olduğu şekilde devam ediyor. FTX krizi gibi bu tür krizlerin etkileri önce büyük oyuncuları vurur. LUNA 40 milyar dolarlık bir etki yapmıştı. Daha sonra 3AC’de bu rakam 5 milyar dolara düştü. FTX olayında da benzer olacaktır. BUSD şu anda en fazla fiat parayla desteklenen stablecoin konumunda. Rezervlerimizde fazlaca olması bir risk teşkil etmiyor. Ki rezervlerimizde yüzde olarak fazla bulunmuyor. Rezervlerimizde BUSD’ye yakın miktarda USDT de var. Borsaların bilançolarında büyük miktarda stablecoin olmalı. Yoksa, bu garip bir durum”

Ek olarak CZ Sam Bankman-Fried hakkında şöyle dedi: “Bence Sam Bankman-Fried, kullanıcılarını, yatırımcılarını, ekibini ve düzenleyicileri kandırdı”
Yorum Yazın