TIC HOLDING Header
  • USD 15.909
  • EUR 16.851
  • Altın 943.561
  • BIST 100 2389.14
  • Dünya

Vatana ihanet ile suçlanan eski Ukrayna Devlet Başkanı Poroşenko ülkeye döndü

Hakkında gözaltı kararı verilen eski Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko, Ukrayna’ya dönüşünde havaalanında büyük bir coşkuyla karşılandı.
Vatana ihanet ile suçlanan eski Ukrayna Devlet Başkanı Poroşenko ülkeye döndü
İHA - Eski Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko, Ukrayna’nın başkenki Kiev’e döndü. Bir süredir yurtdışında olan ve hakkında "vatana ihanet, teröristlere yardım" gibi maddelerden gözaltı kararı bulunan Poroşenko için havaalanında Kiev Emniyet Müdürlüğü tarafından geniş çaplı güvenlik önlemleri alındı.

"KANUNSUZ ŞEKİLDE BEKLİYORUZ"
Havaalanında sabahın erken saatlerinde toplanan destekçileri tarafından büyük bir coşkuyla karşılanan Poroşenko yaptığı açıklamada, “15 dakikadır kanunsuz bir şekilde bekliyoruz. Siyah giyinmiş adamlar Ukrayna topraklarına almıyorlar" dedi.

Poroşenko’nun Polonya’nın başkenti Varşova’dan Kiev’e geldiği esnada, pasaportuna da el konulduğu öğrenildi. Poroşenko hakkında gözaltı kararı çıkartan Peçerska Mahkemesi, Poroşenko’nun Donbas Bölgesi’ndeki ayrılıkçılarla ilişkisi olduğunu ve onlara maddi destek sağladığını iddia etmişti. Ukrayna Devlet Soruşturma Bürosu ise Poroşenko’nun kendisi hakkında gözaltı kararının hazırlandığını öğrendiğini ve bunun için yurtdışına kaçtığını belirtmişti. Aralık ayında sorguya çağırılan Poroşenko, "Yurtdışındayım ve Ocak ayından önce gelmeyeceğim" şeklinde açıklama yapmıştı.
Yorum Yazın
wiibet.com
1xbitgiris.org
bahis.com giriş
restbetcdn.com
betturkeygiris.org
betvolem.com
tipobetm.com

mutarrif hacker hacker blog defacer dini sohbetler dini sohbet islami sohbet islami chat dini chat