TIC HOLDING Header
  • USD 19.018
  • EUR 20.409
  • Altın 1210.386
  • BIST 100 5133.93
  • Dünya

İsveç'te Tevrat yakmak isteyen Mısırlı protestocu Müslüman toplum tarafından vazgeçirildi

İsveç'in başkenti Stokholm'deki İsrail büyükelçiliği önünde Tevrat yakmayı planlayan Müslüman protestocunun eyleminden vazgeçmesinde Müslüman toplumun rolü olduğu ifade edildi.
İsveç'te Tevrat yakmak isteyen Mısırlı protestocu Müslüman toplum tarafından vazgeçirildi
AJANSLAR - Tam adı açıklanmayan protestocunun İsveç'te yaşayan bir Mısırlı yazar olduğu bildirildi. İsveç'teki Dagens Nyheter gazetesine konuşan 34 yaşındaki protestocu, eylemi ülkenin Yahudi ve Müslüman topluma uyguladığı çifte standarda dikkat çekmek ve bu konuda tartışma başlatmak amacıyla planladığını belirtti.

Eyleminin İsveçli Yahudi azınlığa yönelik olmadığını ifade eden Hasan adlı protestocu, "İsrail Büyükelçiliği önünde duruyorum çünkü İsrail'in Filistinli çocukları öldürmesini hatırlatmak istiyorum" dedi. Tevrat'ı yakma planından vazgeçmediğini söyleyen gösterici "Eylemlerimi sürdürmeye devam edeceğim, bu benim için önemli. Önümüzdeki hafta yeni bir başvuru yapacağım" diye konuşu.

Protestocu ayrıca İslam Birliği temsilcileri tarafından planlarını gerçekleştirmemesi yönünde uyarıldığını da sözlerine ekledi. Eylemci "Onlar bunun İslam'a aykırı olduğunu söylüyorlar ve ben de İsrail Büyükelçiliği önünde Tevrat'ın bir nüshasını yakarak Müslümanları temsil etmiş olmayacağım" diye konuştu ve "Sorun değil - kendimi temsil ediyor olurdum" dedi.
Yorum Yazın