• Dünya

Ermenistan askerinden itiraf: Hepimiz ölecektik

Bir aydan fazla süren savaştan sonra Azerbaycan'ın zaferi sonrası işgalci Ermenistan, Kelbecer ve Hankendi'yi boşaltmaya devam ediyor. Savaşın kaybedeni Ermeni askerlerindeyse korku halen hissediliyor
Ermenistan askerinden itiraf: Hepimiz ölecektik
Bir aydan fazla süren savaştan sonra Azerbaycan’ın zaferi sonrası işgalci Ermenistan, Kelbecer ve Hankendi'yi boşaltmaya devam ediyor. Ermenistan askerlerindeyse savaşı kaybettiklerine yönelik itiraflar sosyal medyaya yansımaya devam ediyor.

Sabah'ta yer alan haberde altı hafta süren savaştan sonra pes eden Ermeni askerlerinin sosyal medyaya düşen videoları yaşadıkları çaresizlikleri gözler önüne seriyor. Bir Ermeni askeri yenilgiyi şu sözlerle dile getirdi: "Azerbaycan'ın bizden daha çok parası ve silahı vardı, eğer savaş devam etseydi hepimiz ölecektik"

Çekilmeleri için son gün 1 Aralık
Ermeni siviller de evlerini terk etmeye devam ediyor. Bazı aileler evlerindeki pencereleri, kapıları hatta mezar taşlarını da birlikte götürüyor. Anlaşma gereği Ermenistan, Kelbecer'i 15 Kasım, Ağdam rayonunu 20 Kasım, Laçin'i ise 1 Aralık'a kadar Azerbaycan'a geri verecek.
Yorum Yazın