• Dünya

Dünya turu

POLİS İLE GÖSTERİCİLER ARASINDA ARBEDE
Dünya turu
Almanya’da kendilerine “Aykırı Düşünenler” adını veren grup, Covid-19 salgını ile mücadelede getirilen yasaklarının başladığı günden bu yana ülke genelinde protestolar düzenliyor.
Almanya’nın başkenti Berlin’de korona virüs kısıtlamalarına karşı düzenlenen izinsiz protestolarda polis ile göstericiler arasında arbede çıktı. Yaklaşık bin 500 protestocu polisle karşı karşıya geldi.

MÜTEAHHİT İŞ MAKİNESİYE BİNAYI YIKMAYA ÇALIŞTI
Yine Almanya’da parasını alamayan Alman müteahhit iş makinası ile inşasında görev aldığı binayı yıkmaya çalıştı. Alman basınında yer alan haberlerde, olayın 28 Temmuz’da yaşandığı belirtilirken, müteahhidin işverenden 60 bin Euro alacağını tahsil edemediği ve borçlarını ödeyemeyince öfke ile bu yola başvurduğu ifade edildi. İhbar üzerine olay yerine polis ekipleri sevk edilirken, öfkeli adamın olay yerinden kaçtığı ve ardından polise teslim olduğu belirtildi.

NEYADİ’Yİ DUBAİ VELİAHTI KURTARDI

Birleşik Arap Emirlikleri Hava Sporları Federasyonu başkanı Neyadi, Flyboard sporu yaparken dengesini kaybetmesi ile boğulma tehlikesi geçirdi. Neyadi’nin yardımına Dubai Veliaht Prensi Maktum ve çevresindekilerin koşmasıyla, Neyadi boğulmaktan son anda kurtarıldı.