TIC HOLDING Header
  • USD 15.877
  • EUR 16.844
  • Altın 942.117
  • BIST 100 2372.35
  • Asayiş

Otoyolda mahsur kalanlara askeri helikopterle kumanya ulaştırıldı

Gaziantep’te gece saatlerinde etkili olan kar yağışı sonra otoyolların ulaşıma kapanmasıyla mahsur kalan vatandaşlara, askeri helikopterlerin yardımıyla havadan kumanya ulaştırıldı.
Otoyolda mahsur kalanlara askeri helikopterle kumanya ulaştırıldı
İHA - Gaziantep’te dün sabah saatlerinden itibaren etkili olan ve gece saatlerinde etkisini arttıran kar yağışı hayatı adeta felç etti. Yoğun kar yağışı sonrası kentin pek çok noktasında hayat durma noktasına gelirken, Gaziantep-Adana, Gaziantep-Şanlıurfa ve Gaziantep-Kilis otoyollarının ulaşıma kapanmasıyla binlerce araç ve vatandaş mahsur kaldı. Araçların mahsur kalması sonrası binlerce vatandaş da mağdur oldu. Vatandaşların yardımına, sabahın erken saatlerinde kar yağışını etkisini yitirmesiyle Gaziantep Jandarma Komando Tabur Komutanlığı ekipleri yetişti.

ASKERİ HELİKOPTER VATANDAŞLARA HAVADAN KUMANYA DAĞITTI
Gaziantep Jandarma Komando Tabur Komutanlığı helikopteri, özellikle Gaziantep-Nurdağı otobanında yoğun kar yağışı nedeniyle yolda kalan vatandaşların yardımına yetişmek için kar yağışının dinmesiyle havalandı. Havalanan helikopter, otoyolda kurtarılmayı bekleyen ve saatlerdir aç-susuz kalan vatandaşlara havadan kumanya dağıttı.

VALİLİK O ANLARI PAYLAŞTI
Konu ile ilgili Gaziantep Valiliği’nden yapılan açıklamada ise, "Gaziantep Jandarma Komando Tabur Komutanlığımızca, Gaziantep-Nurdağı otobanında yoğun kar yağışı nedeniyle yolda kalan vatandaşlarımıza helikopter ile kumanya ulaştırılıyor" ifadelerine yer verildi.
Yorum Yazın
wiibet.com
1xbitgiris.org
bahis.com giriş
restbetcdn.com
betturkeygiris.org
betvolem.com
tipobetm.com

mutarrif hacker hacker blog defacer dini sohbetler dini sohbet islami sohbet islami chat dini chat