TIC HOLDING Header
  • USD 16.552
  • EUR 17.587
  • Altın 969.174
  • BIST 100 2514.74
  • Asayiş

İstanbul’da terör örgütleri El-Kaide ve DEAŞ’a operasyon: 4 gözaltı

İstanbul’da terör örgütleri El-Kaide ve DEAŞ’a yönelik yürütülen operasyonlarda 2’si yabancı uyruklu 4 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.
İstanbul’da terör örgütleri El-Kaide ve DEAŞ’a operasyon: 4 gözaltı
İHA - Güvenlik kaynaklarına dayanan bilgiye göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma çerçevesinde harekete geçen İstanbul Terörle Mücadele (TEM) Şubesine bağlı ekipler, aşırı uç radikal terör örgütleri DEAŞ ve El-Kaide ile bağlantılı oldukları iddiasıyla 4 şüpheliyi tespit etti.

OPERASYONA ÖZEL HAREKAT TİMLERİ DE KATILDI
Yürütülen soruşturma çerçevesinde bu sabah saatlerinde İstanbul’da özel harekat timlerinin de katıldığı operasyonda birden fazla adrese baskın yapıldı. Baskınlarda, “Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak” ve “Terörizmin Finansmanın Önlenmesinin Hakkındaki Kanuna Muhalefet” suçlarına karıştıkları ve bu örgütlere yardım/yataklık ettikleri iddiasıyla aranan O.Z. ve A.M. ile yabancı uyruklu A.M.S. ve A.M.S. adlı 4 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. ‘Şüpheli’ olarak yakalanan zanlıların kaldıkları adreslerde gerçekleştirilen aramalarda çok sayıda dijital malzeme ele geçirildi. Yakalanan şüpheliler sorgulanmak üzere İstanbul Terörle Mücadele Şubesine getirildi. Zanlıların emniyetteki ifade işlemlerinin başladığı öğrenildi.
Yorum Yazın